STUDIEMIDDAG VAN DE VVA OP VRIJDAG 17 FEBRUARI 2023 OM 14:00 UUR IN DE TOLHUISTUIN, IJPROMENADE 2 TE AMSTERDAM

Geachte leden,

Graag informeer ik u dat de eerstvolgende VvA studiemiddag plaats zal vinden op vrijdag 17 februari a.s. van 14.00-17.00  uur in de Tolhuistuin te Amsterdam. De middag zal in het teken staan van:

CELEBRITY MARKETING, LOOKALIKES EN DEEPFAKES NA VERSTAPPEN/PICNIC

In reclame, social media en satirische programma’s: overal zien we de beeltenis en stem van politici, topsporters, artiesten, tv presentatoren, influencers en andere bekende personen voorbij komen. Vaak foto’s van de personen zelf, maar ook lookalikes of filmpjes waarin een digitaal bewerkte versie van de persoon te zien en te horen is. De kwaliteit van deze filmpjes verraadt vaak dat het om een fake gaat, maar de technologie voor beeldbewerking wordt steeds beter en toegankelijker. Hierdoor zal het onherroepelijk lastiger worden voor bekende en niet bekende personen om hun identiteit te bewaken en ongewenste commerciële, politieke of satirische uitingen tegen te gaan. Is het recht toegerust op deze ontwikkeling?

Tijdens de studiemiddag bespreken we de rol van het portretrecht, mede aan de hand van de recente rechtspraak, waaronder de uitspraak van de Hoge Raad in de zaak Verstappen/Picnic. Ook besteden we aandacht aan alternatieve beschermingsgrondslagen, zoals AVG, onrechtmatige daad, merkenrecht en naburig recht.

Dagvoorzitter: Antoon Quaedvlieg (RU)

14:00-14:05: Introductie door de dagvoorzitter
14:05-14.30: Olaf Trojan (Bird & Bird) – Het portretrecht: een vreemde (en glibberige) eend in de bijt
14:30-14:55: Richard Trouborst (CEDAR, RU Leiden) – Deepfakes: bedreiging of kans voor de “geportretteerde”?
14.55-15:20: Marjolein Driessen (Legaltree) – Celebrity marketing: it’s all about the money(?)
15.20-15.30: Vragen
15:30-16:00: Pauze
16:00-17:00: Discussie met panel en zaal. Panel: Olaf Trojan, Richard Trouborst, Marjolein Driessen. Moderator: Jacqueline Seignette (Höcker advocaten)
17:00: borrel

Locatie:
Tolhuistuin in Amsterdam (adres: IJpromenade 2, 1031 KT Amsterdam).

Deelname (aanmelding verplicht):
Aanmelden via email secretariaat@verenigingvoorauteursrecht.nl
Aan deelname door VvA-leden en studentleden zijn geen kosten verbonden.
De kosten voor deelname door niet-leden is € 50. Betaling kan plaatsvinden via de volgende link:
https://useplink.com/payment/o3IYmXiLAYeFG2wfDZE5u/

Voor deze bijeenkomst kunt u 2 VSO/PO punten behalen.